Osem

OSEM' in doğru hasar onarımları üzerine ilk uygulamalı eğitimi yapıldı.

 

 

 

 

OSEM'in standartlara uygun Hafif Hasar Onarım Yöntemleri başlıklı kaporta tipi ilk teknik eğitimi 28 Temmuz Perşembe-29 Temmuz Cuma günü Osem-Omat Bakırcı Otomotiv eğitim merkezinde gerçekleşti. Teorik ve Uygulamalı olarak gerçekleşen eğitimde hafif hasar onarım yöntemlerine yönelik uygulamalar üzerinde atölye ortamında pratikler yapıldı. Tüm katılımcıların tek tek uygulama yaptığı eğitimin sonunda katılımcılara OSEM sertifikaları verildi.

 

Eğitimde hedef olarak günümüz araçlarında boyası bozulmamış hasarların tespitini yapabilme ve hasarları standartlara uygun bir şekilde onarabilme üzerinde yoğunlaşıldı. Ayrıca atölye ortamında katılımcılar için çelik çubukla göçük düzeltme, yapıştırma sistemi ile göçük düzeltme, vakumlu sistemle göçük düzeltme, indüksiyon cihazıyla göçük düzeltme, pul kaynatarak düzeltme, zig zag tel kaynatarak düzeltme, spot çektirme ile düzeltme, kömür elektrot, alüminyum düzeltme uygulamaları ile yüzey temizleme uygulamaları üzerinde pratik yapmaları sağlandı.

 

OSEM ve BAKIRCI OTOMOTİV işbirliği ile gerçekleştirilen bu ilk eğitime Mutluhan Honda'dan Ferhat Akçay, Evren Oto'dan Hakkı Öztürk ve Necmettin Armağan, Fix Auto'dan Fırat Gündüz, Genel Servis'ten Satılmış Doğdu, Rs Servis'den Veli Sunkur ve Auto King'ten Kamil Coşar katıldı.

 

Eğitim sonunda katılımcılara sertfikaları OSEM adına Omat Bakırcı Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cihat Bakırcı tarafından takdim edildi. Katılımcılar eğitim ortamından, eğitimlerden çok memnun kaldıklarını ve OSEM eğitimlerinin düzenli olması yönünde taleplerini de ilettiler.

 

OSEM Oto Yedek Parça ve Servis Sertifikasyon Merkezi,  sigorta şirketleri oto branşında hizmet veren oto servislerinde üretici standartlarında kabul edilir onarım yöntemlerinin uygulanabilmesine yönelik hazırladığı doğru hasar uygulamalarına yönelik eğitim modülleriyle oto servislerdeki teknik personelin eğitimine düzenli olarak devam edecektir.  

 

OSEM'in ihtiyaçlar çerçevesinde hazırladığı eğitimler; Temel Kaporta  Eğitimi; Hafif Hasar Onarım Yöntemleri; Orta ve Ağır Hasar Onarım Yöntemleri; Birleştirme Teknikleri; Mini Onarım; Hasar Danışmanı Eğitimi; Temel Boya  Bilgisi ve Boyama  Sistemleri; Temel Renk Bilgisi ve İleri Seviye Boyama Teknikleri yöntemleri başlıkları altında uygulanacaktır. 

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

   

 

   

 

 

© Copyright 2016 OSEM

Kişisel Verilerin Korunması