Osem

 

 

 

OSEM TEKNİK KOMİTESİ’NİN İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Sigorta şirketlerinin araç hasar onarımlarında sunulan güvenlik ve kalite standartlarını yukarıya çekmeyi, süreçleri daha etkin kontrol etmeyi ve adil bir rekabet ortamı oluşturmayı bunların sonucunda da müşteri memnuniyetini yükseltmeyi hedefleyen OSEM bu hedefler doğrultusunda sigorta ve otomotiv sektörünün önemli paydaşlarının yer aldığı bir Teknik Komite kurmuştur.

 

OSEM Teknik Komitesi’nin amacı ve görevi, OSEM faaliyetleri kapsamında sektör paydaşlarını ilgilendiren sertifikasyon süreçlerinde zaman içinde değişen trendlerin belirlenmesi, süreçlerin işleyişindeki teknik konular hakkında piyasa şartlarını da dikkate alarak gerçekçi çalışmalar yapılmasıdır. Ayrıca OSEM’in faaliyetleri ile ilgili işleyişlerin, itirazların, şikayetlerin mevcut prosedürlere göre araştırılması, incelenmesi ve yapılan başvuruların otomotiv ve sigorta sektörünün hassasiyetlerini de dikkate alarak adil bir karara bağlanmasıdır.

 

TEKNİK KOMİTE ilk toplantısını 11.082016 tarihinde TSB’de gerçekleştirmiştir. Sigorta sektörünün referans noktası Osem’in Teknik Komitesi aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır.

 

OSEM Teknik Komite

 

Başkan:  N.Sedat Özatalay-Dubai Starr Genel Müdür Yrd.

Üye      :  Ala Onulduran Birsen-Aksigorta  Hasar (Karmaşık) Bölüm Müdürü

Üye      :  Menderes Nasır-Allianz Oto Hasar Müdürü

Üye      :  Salih Taşyon-SİSEB Sigorta Suistimal Büro Yöneticisi

Üye      :  Süheyl Baybalı-TAYSAD Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği Genel Koordinatörü

Üye      :  Veli Şahin-ÖSEBİR Özel Otomobil Servisleri Birliği Derneği Başkanı    

Üye      :  Ziya Alp Gülan-OYDER Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Başkanı

Üye      :  Bener Yıkılmaz-Osem Genel Müdürü

 

Sedat Özatalay Başkanlığındaki komitenin ilk toplantısında gündem maddeleri görüşülmüş olup Osem Teknik Komitesinin sektöre getireceği  faydalar ile ilgili görüş alışverişinde bulunulmuştur.

 

Komite toplantısının açılışını yapan Başkan Özatalay, teknik komitenin çok faydalı olacağına inandığını belirterek hem otomotiv hem de sigorta sektörü açısından önemli bir girişim olduğundan bahsetti. Komite üyelerine OSEM’in sunumunu yapan Genel Müdür Bener Yıkılmaz ise Komitenin, faaliyetleri açısından önemli bir komite olduğunu; Dolayısıyle sigorta şirketlerinin araç hasar onarımlarında sunulan güvenlik ve kalite standartlarını yukarıya çekmeyi, süreçleri daha etkin kontrol etmeyi ve adil bir rekabet ortamı oluşturmayı bunların sonucunda da müşteri memnuniyetini yükseltmeyi hedefleyen OSEM’e büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

 

Oyder Başkanı Alp Gülan ise böyle bir komite içinde olduğu için çok memnun olduğunu hatta Oyder içinde sigorta bölümü kurduklarını ve Oyder için oto sigorta branşının çok önemli olduğunu vurguladı. Özel servisler Birliği Derneğini temsil eden Ösebir Başkanı Veli Şahin, Ösebir’in Osem teknik komitesinde yeralmasından hem şahsı hem de dernek adına çok memnun olduğunu, komite çalışmalarında çok faydalı olacaklarına inandığını iletti.

 

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği Taysad temsilcisi Genel Koordinatör Süheyl Baybalı ise OSEM komitesi içinde yer aldıkları için memnun olduklarını, ülkemizin en önemli üreticilerinin yer ladığı oto yedek parça üreticileri tarafında Taysad’ı temsil ettiklerini ve OSEM teknik komitesi çalışmalarında çok faydalı olacaklarına inandığını söyledi.

 

Sigorta sektörü adına katılan diğer üyeler Ak Sigorta temislcisi Ala Birsen, Allianz Sigorta temsilcisi Menderes Nasır ve Siseb temsilcisi Salih Taşyon ise komite de yer almaktan mutlu olduklarını ve Osem faaliyetleri çerçevesinde faydalı olacaklarını söylediler. 

 

Gündem maddeleri kapsamında düzenli olarak toplanacak teknik komite, çalışmalarında hem otomotiv hem de sigorta sektörü arasında köprü görevi görecektir.

© Copyright 2016 OSEM

Kişisel Verilerin Korunması